Historisch en modern Sevilla
- Cultuur
- Geschiedenis
- Kunst
- Groepsreis (Nederlandstalig)
- alleen / single
- met partner
- vrienden
- +7


De Casa de Pilatos
is een 15e-eeuws paleis in Sevilla, gebouwd in opdracht van de eerste markies van Tarifa. Het huis combineert op harmonieuze wijze Mudéjar, gotiek en Italiaanse renaissance, en wordt beschouwd als een van de mooiste voorbeelden van Sevilliaanse adellijke architectuur.
De naam “Casa de Pilatos” verwijst naar Pontius Pilatus, de Romeinse prefect van Judea. De markies van Tarifa, die het paleis liet bouwen, had een pelgrimstocht naar Jeruzalem gemaakt en wilde met zijn residentie een herinnering creëren aan de heilige plaatsen en de passie van Christus.
Bezoekers kunnen de patio’s en binnenplaatsen betreden, met sierlijke tegelvloeren, houtsnijwerk en bogen in Mudéjarstijl. Het interieur bevat woonvertrekken, koninklijke salons en een indrukwekkende trap waarin gotische en renaissancistische details samenkomen. De omliggende tuinen, met fonteinen en bloemrijke terrassen, combineren Spaanse en Italiaanse stijlen en bieden een serene sfeer.